HAKKIMIZDA

  Sütana Tarım ve Hayvancılık İşletmeleri Ltd.Şti. 2015 yılında kurulmuş ve 2017 Yılında Avusturya-Almanya dan ithal ettiği Simental Irkı Süt İnekleri ile Ankara nin Sincan ilçesinde faaliyete geçmiştir.

  Çiftliğimiz 20.000 m2 üzerine kurulmuş olup, 3.000 m2 kapalı alana sahiptir. Çiftliğimizde 2 adet sağmal ahır, 1 adet doğumhane, 1 adet sağımhane, 1 ahırlık düve merkezi ve de kendi yem depolarımız bulunmaktadır. Çiftliğimiz 120’ı sağmal hayvan olmak üzere 400 adet toplam hayvan kapasitelidir. Tam kapasitede günlük süt üretimi 4000 lt dir.

  Tesisimiz tümü ile Simental ve kırmızı ve siyah alaca ırkı ineklerden elde edilen yüksek kalite ve içerikte ki sütü, hiç bir işlem görmeden sağlıklı ve hijyenik bir şekilde ÇİĞ SÜT olarak son kullanıcıya ulaştırmak için kurulmuştur. Bu amaç ile, tesisimizde yem merkezinden ahırlara, ahırlardan sağım sistemine kadar her noktada en üst teknoloji kullanılmış olup, hayvan refahı ve süt kalitesi ilk hedef olarak belirlenmiştir.

  İneklerimizin sağlığı ve refahı için ahırlarımızda yüksek kalitede kauçuk yataklar, son teknoloji yemleme kilitleri, suluklar ve ışıklandırma mevcuttur. Ahırlarımızda açık gezinme alanları da mevcut olup, ineklerimiz özgürce hareket ederek, istediği an yem, su ve dinlenme yerlerine ulaşabilmektedir.

  İneklerimizden elde ettiğimiz süt, bakteri düzeyinin minimum ölçüde tutulması için eşanjör soğutma sistemi ile ani bir şekilde 4 C soğutulmakta ve bu şekilde soğutma tankında muhafaza edilmektedir. Soğutulmuş çiğ süt kendi servis araçlarımız ve bayilerimiz aracılığı ile günlük süt olarak son tüketiciye ulaştırılmaktadır.

  Yem merkezinde tümü ile kendi kalite kontrolümüzden geçen hammaddeler ile ineklerimizin yemleri hazırlanmakta, bilgisayar kontrollü yem karma makinamız ile hayvanlara beslenmektedir.

  40 a yakın tecrübeli ekibimiz ile birlikte son teknolojiyi kullanan çiftliğimiz 2018 yılında “Hastalıktan Ari Çiftlik” Belgesini ve 2019 yılında da “Avrupa Birliği Onaylı Süt Çiftliği” belgesini almıştır.